zupa rybna z pieczywem

Dzisiejszy przepis będzie zgoła inny od wszystkich, które widzieliście poprzednio na blogu. Będzie to zupa rybna przygotowana z karpia, a konkretnie z wyfiletowanego karpia, który ważył około 2kg. Jest to porcja na 6 osób.

Składniki zupy rybnej

Będziemy potrzebowali dwa patroszone karpie, marchewkę, pietruszkę oraz przecier pomidorowy. Podstawowe przyprawy – pieprz i sól do smaku.karp złowiony na metodę

Przygotowanie ryby

Wypatroszone i pozbawione łusek karpie dokładnie myjemy i filetujemy. Odkrawamy największe kawałki mięsa, które możemy później upiec w piekarniku lub usmażyć na patelni. Dla nas w tym momencie najważniejsza jest głowa, ogon i to, co zostało po odcięciu filetów. Zupa rybna z karpia charakteryzuje się wyrazistym smakiem.

Czy karpia można zastąpić rybą ze sklepu? W zasadzie można jednak podstawą takiej zupy jest głowa, dlatego warto zadbać o karpia ze stawu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które kupują karpia na święta i nie mają co zrobić z całą rybą.

Gotowanie

Zaczynamy od dokładnego umycia głowy, ogona i reszty ryb, zalewamy wodą w garnku 5 litrowym mniej więcej do 2/3 wysokości. Gotujemy bulion z marchewką i pietruszką przez około 2 godziny. Zupę studzimy, cedzimy przez gęste sito, wyławiamy mięso i obieramy starannie z ości przekładając na osobny talerz. Kolejnym krokiem będzie połączenie bulionu z przecierem pomidorowym, spokojnie wystarczy tyle co do tradycyjnej zupy pomidorowej. Przecier pomidorowy doskonale uzupełnia wyrazisty smak karpia.

Ostatnim krokiem jest dodanie oddzielonego wcześniej mięsa do zupy i doprawienie do smaku solą i pieprzem. Zupę podajemy w zależności od ilości mięsa – solo lub z chlebem.

Filety z karpia

Dla osób, które chciałyby wykorzystać zupę rybną jako danie główne polecam dodanie pod koniec gotowania także wykrojonych filetów.

Inspiracja

Dziękujemy za inspirację do publikacji tego przepisu sklepowi Tanie Wędkarstwo – to właśnie dzięki nim udało się złowić pierwsze karpie w tym roku!

Summary
recipe image
Recipe Name
Zupa Rybna
Author Name
Published On
Preparation Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Komentarze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.